604 171 464 biuro@pielegniarskie.pl

Pełni mocy do pomocy

Naprawdę warto robić tylko to, co robimy dla innych

 

Usługi z zakresu diagnostyki laboratoryjnej

Kierujemy się przede wszystkim wygodą naszych podopiecznych, dlatego oprócz opieki pielęgniarskiej oferujemy także wykonywanie niezbędnych badań dla pacjentów.

 

Naszą firmę zbudowaliśmy wokół prostej zasady. Kompleksowa usługa wykonywana przez osoby, które zna już pacjent, to większy komfort psychiczny i mniej stresu. Dlatego nasi pielęgniarze w razie potrzeby zajmują się także pobieraniem próbek do badań, a następnie odbierają i przywożą wyniki. Koszt badań można obliczyć, korzystając z wygodnego kalkulatora na naszej stronie.

Cennik usług laboratoryjnych

Możesz też wycenić pakiet badań korzystając z naszego

kalkulatora

 

Koszty stałe, niezależne od zamówionego pakietu badań:

pobieranie krwi, wyniki w formie elektronicznej od 70 zł

 

dostarczenie wyniku w formie papierowej od 30 zł 

morfologia - 10 zł, realizacja 1 dzień

Morfologia to badanie pod kątem budowy (czerwone i białe ciałka oraz płytki krwi) i składu komórek krwi. Wśród badań profilaktycznych powinna znaleźć się także biochemia krwi czyli badanie składu osocza, w którym zawieszone są krwinki a także rozmaz.

rozmaz - 8 zł, realizacja 1 dzień

Jeśli morfologia wypadnie nieprawidłowo zaleca się zrobienie rozmazu krwi czyli analizy jednego rodzaju krwinek białych – granulocytów. Bada się poziom neutrofili NEUT, eozynofili (EOS) i bazofili (BASO). Wszelkie zmiany poziomów neutrofili mogą świadczyć o obecności zakażeń w organizmie, chorób wirusowych i bakteryjnych, alergii, zaburzeń szpiku kostnego łącznie z białaczką czy niedoczynnością tarczycy.

transamylaza - 8 zł, realizacja 1 dzień

Transamylaza to enzym z wątroby i z trzustki. Jak jest go za dużo, oznacza, że jest uszkodzony miąższ. Poziom transmylazy badany w pobranej od pacjenta próbce krwi pozwala na zdiagnozowanie: zapalenia stłuszczeniowego wątroby, marskości lub alkoholowego uszkodzenie wątroby. Badanie wykonuje się także w przypadku podejrzeń, że pacjent cierpi na zakrzepicę żył wątrobowych.

O.B. - 8 zł, realizacja 1 dzień

Odczyn Biernackiego OB (ESR) to podstawowy wskaźnik procesów zapalnych rozwijających się w organizmie. Wskazuje również na tempo opadania krwinek czerwonych w osoczu w określonym przedziale czasu. Bada się wysokość słupka, który tworzą ciałka krwi opadające na dno szklanej rurki o określonych wymiarach.

glukoza - 8 zł, realizacja 1 dzień

Glukoza to cukier, który wpływa na gospodarkę węglowodanową organizmu. Poziom glukozy odzwierciedla sprawność metabolizmu cukrów. Hormon – insulina jest podstawowym czynnikiem wpływającym na metabolizm cukrów, prowadzi do obniżenia poziomu glukozy. Pacjent powinien zgłosić się na badanie na czczo, po 10 godzinach od ostatniego posiłku.

mocznik - 8 zł, realizacja 1 dzień

Mocznik to końcowy produkt przemiany białek w wątrobie i innych związków azotowych, wydalanych z organizmu z moczem oraz w niewielkich ilościach z potem.

kreatynina - 8 zł, realizacja 1 dzień

Kreatynina powstaje w wyniku przemian kreatyny to jest białka wewnątrzkomórkowego. Jeżeli kreatynina wydalana jest przez nerki z moczem, oznacza to, że osoba jest zdrowa. Przy niewydolności nerek kreatynina pozostaje we krwi.

klirens kreatyniny - 10 zł, realizacja 1 dzień

Klirens kreatyniny (odzwierciedla wielkość przesączania kłębuszkowego (GFR) jest podstawowym badaniem czynności nerek. Aby wykonać to badanie konieczne jest oznaczenie stężenia kreatyniny w dobowej zbiórce moczu (DZM) i w surowicy krwi. Klirens kreatyniny określa zdolność nerek do oczyszczania osocza krwi z kreatyniny. 

jonogram Na, K - 16 zł, realizacja 1 dzień

Jonogram jest zestawem badań laboratoryjnych służących do oceny zawartości elektrolitów w osoczu. Badanie polega na oznaczeniu stężeń najważniejszych dla życia jonów: sód (Na+), potas (K+), wapń (Ca2+), magnez (Mg2+), jony chlorkowe (Cl-) fosforanowe.

magnez - 8 zł, realizacja 1 dzień

Magnez gromadzimy głównie w tkance kostnej i mięśniowej, wpływa on na aktywność większości enzymów a także uczestniczy w gospodarce elektrolitowej. Niedobór magnezu we krwi może być przyczyną zaburzeń rytmu serca, skurczów mięśniowych czy drżenia mięśni. Jedną z przyczyn niedoboru magnezu może być: picie dużych ilości kawy, alkoholu oraz wody gazowanej, która roztrąca magnez i powoduje, że więcej się pocimy.

wapń całkowity - 8 zł, realizacja 1 dzień

Wapń zapewnia stabilność kości, jest ważny dla funkcjonowania mięśni i nerwów, ponadto uczestniczy w procesie krzepnięcia krwi. Część wapnia związana jest z białkami osocza – albuminami. Łagodny wzrost poziomu wapnia (hiperkalcemia) najczęściej nie odczówamy jego objawów, jednak w nasilonych przypadkach mogą pojawić się takie symptomy jak: osłabienie mięśni, zmęczenie, zaparcia, nudności i wymioty, utrata apetytu, silne pragnienie, częste oddawanie moczu, ból brzucha, bóle mięśni i stawów, zmiany nastroju oraz dezorientacja. Natomiast objawami obniżenia stężenia wapnia (hipokalcemii) mogą być np. skurcze mięśni, mrowienie w okolicy jamy ustnej i palców, wybroczyny na skórze, mogą również pojawić się arytmie i skurcz krtani, zagrażające życiu.

żelazo - 8 zł, realizacja 1 dzień

Żelazo jest składnikiem wielu enzymów m.in. hemoglobiny, gdzie bierze udział w transporcie tlenu do komórek. Żelazo gromadzone jest w wątrobie, śledzionie oraz w szpiku kostnym w postaci związku zwanego ferrytyną, której poziom zalecany jest do zbadania. Niedobór żelaza prowadzi do anemii. Częściej niedobór żelaza występuje u kobiet niż u mężczyzn. Ponieważ utrata żelaza u kobiet ma związek z fazami cyklu miesięcznego. Ponadto zwiększone zapotrzebowania na żelazo jest w okresie ciąży i karmienia.

chlorki - 8 zł, realizacja 1 dzień

Nerki odgrywają najważniejszą rolę w zakresie regulacji stężenia jonów chlorkowych. Poziom chlorków jest ściśle związany z poziomem sodu, niedobór tych dwóch pierwiastków wpływa ma hipochloremią. Przyczyną hipochloremii mogą być: silne biegunki i wymioty oraz odsysanie treści żołądkowej. Natomiast najczęstszą przyczyną hiperchloremii jest stan odwodnienia. Hiperchloremia jest również objawem zaburzeń równowagi kwasowo-zasadowej i zasadowicy oddechowej. Te same leki, które wpływają na poziom sodu, mogą również zmieniać stężenie chlorków.

lipidogram - 15 zł, realizacja 1 dzień

Lipidogram to badanie, próbki krwi, które określa jaki mamy poziom cholesterolu oraz trójglicerydów. Na jego podstawie można zdiagnozować zagrożenie miażdżycą, która w konsekwencji prowadzi do choroby wieńcowej, zawału serca oraz udarów niedokrwiennych mózgu.

INR - 8 zł, realizacja 1 dzień

Badanie INR wskazuje poziom krzepliwości krwi. Badanie to trwa kilka sekund, wykonuje się je za pomocą aparatu do INR, który pobiera próbkę krwi z palca. Wynik jest natychmiastowy.

D-dimery - 35 zł, realizacja 1 dzień

D-dimer to produkt degradacji fibrynogenu. Badanie poziomu D-dimerów zaleca się u pacjentów z małym lub średnim prawdopodobieństwem klinicznym zakrzepicy żył głębokich lub zatorowości płucnej. Nie można rozpoznać wzmożonej krzepliwości wyłącznie na podstawie podwyższonego stężenia we krwi D-dimeru. Potrzebne są badania dodatkowe jak np. tomografia klatki piersiowej przy podejrzeniu zatorowości płucnej.

mocz b.o. - 10 zł, realizacja 1 dzień

Mocz pozostałości przemiany materii. W 96 % składa się z wody. 4% stanowią: mocznik, sole mineralne i barwniki żółciowe. Badanie przeprowadza się m.in. po to, aby zdiagnozować choroby nerek.

amylaza - 8 zł, realizacja 1 dzień

Amylaza jest enzymem wytwarzanym w komórkach wydzielniczych trzustki i gruczołów ślinowych. Przyczyną występowania amylazy w surowicy są stany ostrego zapalenia oraz zaostrzenia przewlekłego zapalenia trzustki. Diagnostykę chorób zapalnych trzustki uzupełnia się dodatkowo o oznaczenie aktywności lipazy, która wykazuje większą swoistość narządową i czułość kliniczną.

GGTP - 8 zł, realizacja 1 dzień

Gamma Glutamylotranspeptydaza w skrócie GGTP – enzym wątrobowy. GFTP to badanie przesiewowe wykonywane pod kątem chorób wątroby lub nadużywania alkoholu.

lipaza - 8 zł, realizacja 1 dzień

Lipaza to enzym produkowany w trzustce i wydzielany do światła przewodu pokarmowego. Oznaczenie lipazy we krwi, łącznie z amylazą, jest pomocne w rozpoznaniu ostrego i przewlekłego zapalenia trzustki.

białko całkowite - 8 zł, realizacja 1 dzień

Białko całkowite we krwi to zbiór wszystkich frakcji białek krwi, takich jak: albuminy, globuliny, fibrynogeny, lipoproteiny, glikoproteiny i innych. Prawidłowy poziom białka całkowitego zależy w dużej mierze od równowagi między wytwarzaniem, a rozpadem dwóch frakcji białkowych krwi: albumin i globulin, zaliczanych do głównych składników białkowych. Synteza białek surowicy krwi zachodzi w wątrobie (głównie albumin), w limfocytach (globulin).

proteinogram

Proteinogram to elektroforetyczny rozdział białek surowicy na 5 podstawowych frakcji: albuminy, α1-globuliny i α2-globuliny, β1-globuliny i β2-globuliny, γ-globuliny. Badanie należy wykonać w przypadku uzyskania nieprawidłowego wyniku stężenia białka całkowitego. Badanie wykonuje się w celu określenia przyczyn przy diagnozie białka monoklonalnego, które ma miejsce w hiperproteinemi.

bilirubina całkowita - 8 zł, realizacja 1 dzień

Bilirubina to jeden z produktów rozpadu hemoglobiny. Powstaje w wątrobie, jest wydalana razem z żółcią. W przypadku niewydolności wątroby, niedrożności dróg żółciowych lub zwiększeniu stopnia hemolizy (rozpadu hemoglobiny) bilirubina jest gromadzona w osoczu krwi. Przyczyną nieprawidłowego stężenia bilirubiny mogą być zaburzenia układu enzymów, które biorą udział w metabolizmie bilirubiny w wątrobie.

bilirubina frakcje - 15 zł, realizacja 1 dzień

Bilirubina to jeden z produktów rozpadu hemoglobiny. Powstaje w wątrobie, jest wydalana razem z żółcią. W przypadku niewydolności wątroby, niedrożności dróg żółciowych lub zwiększeniu stopnia hemolizy (rozpadu hemoglobiny) bilirubina jest gromadzona w osoczu krwi. Przyczyną nieprawidłowego stężenia bilirubiny mogą być zaburzenia układu enzymów, które biorą udział w metabolizmie bilirubiny w wątrobie.

bilirubina bezpośrednia - 8 zł, realizacja 1 dzień

Bilirubina to jeden z produktów rozpadu hemoglobiny. Powstaje w wątrobie, jest wydalana razem z żółcią. W przypadku niewydolności wątroby, niedrożności dróg żółciowych lub zwiększeniu stopnia hemolizy (rozpadu hemoglobiny) bilirubina jest gromadzona w osoczu krwi. Przyczyną nieprawidłowego stężenia bilirubiny mogą być zaburzenia układu enzymów, które biorą udział w metabolizmie bilirubiny w wątrobie.

CRP - 12 zł, realizacja 1 dzień

CRP zaliczane do tzw. białek ostrej fazy. To grupa aminokwasów, których stężenie rośnie wraz z pojawieniem się w organizmie infekcji lub stanu zapalnego. CRP wytwarzane jest przez wątrobę oraz komórki tłuszczowe, skąd przedostaje się do krwioobiegu.

kwas moczowy - 8 zł, realizacja 1 dzień

Kwas moczowy jest końcowym produktem metabolizmu zawartych w jądrze komórkowym – puryn. Jeżeli jego stężenie rośnie następuje wytrącanie się kwasu moczowego w tkankach, co prowadzi do powstania schorzenia – dny moczowej. Obniżone wartości kwasu moczowego mogą występować w ciąży.

Kortyzol - 35 zł, realizacja 1 dzień

Kortyzol jest naturalnym hormonem zaliczanym do grupy glikokortykosteroidów. Wywiera duży i zróżnicowany wpływ na ludzki organizm. Ma znaczenie dla prawie wszystkich tkanek ustroju. M.in. odpowiada za zmniejszenie liczby leukocytów zasadochłonnych i kwasochłonnych oraz limfocytów.

parathormon - 50 zł, realizacja 1 dzień

Parathormon (PTH) – hormon polipeptydowy wytwarzany w gruczołach przytarczycznych, odpowiadający za regulację hormonalną gospodarki wapniowo-fosforanowej w organizmie. Od parathormonu zależy utrzymywanie się prawidłowego stężenia wapnia w osoczu krwi.

TSH - 15 zł, realizacja 1 dzień
FT3 - 15 zł, realizacja 1 dzień
FT4 - 15 zł, realizacja 1 dzień
B-HC - 16 zł, realizacja 1 dzień
PSA - 20 zł, realizacja 1 dzień
witamina B12 - 35 zł, realizacja 1 dzień

Witamina B12 jest konieczna w procesie wytwarzania komórek krwi (czyli do prawidłowej hematopoezy). jej niedobór powoduje zaburzenia biosyntezy kwasów nukleinowych DNA i RNA.

kwas foliowy - 35 zł, realizacja 1 dzień

Kwas foliowy jest niezbędny do biosyntezy zasad purynowych i pirymidynowych, które są składnikami materiału genetycznego.

witamina D3 25OH - 60 zł, realizacja 1 dzień
witamina D3 1,25OH2 - 120 zł, realizacja do 15 dni
TOX-G (toksoplazmoza IgG - ilościowe) - 20 zł, realizacja 2 dni
TOX-M (toksoplazmoza IgM - jakościowe) - 20 zł, realizacja 2 dni

* *24h* *

na dobę

****7dni****

w tygodniu

*Warszawa*

** i okolice**

*604171464*

tel. kontaktowy

Potrzebujesz więcej informacji?

Zapraszam do zadawania pytań odnośnie usług oraz możliwości współpracy.

Skontaktuj się